Anna Zielińska-Brudek

o mnie

 

Urodziłam się w Bogorii. Pochodzę z Łazisk, małej, malowniczej miejscowości w świętokrzyskiem. Było nas pięcioro rodzeństwa. Pamiętam zapach chleba, który piekła mama, samowar przywieziony przez ojca z byłego Związku Radzieckiego i ciężką pracę na roli.

 

Kiedy świat stracił oddech

Szczęśliwie znalazłam się w gronie wyróżnionych w Ogólnopolskim Konkursie Literackim na opowiadanie ” Tak widzę świat, tak go czuję-rok później” zorganizowanym przez Wojewodę Świętokrzyskiego i Radio Kielce. Wręczenie nagród odbyło się 31 maja 2021r. w siedzibie Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach. Jestem pod wrażeniem wysokiego poziomu prac konkursowych.

PLIK DO POBRANIA – opowiadanie „Kiedy świat stracił oddech” <- kliknij

 

 

Rower rzeźbi nogi, koi mózg

 

 

Bogoria tu się urodziliśmy, a Buczyna była miejscem kulturalnych atrakcji i tak jest do dziś. 26 sierpnia 2021r.

Tego samego dnia odwiedziliśym Staszów. Jest wspomnieniem osobistego dramatu, ale przyjaciele pozostali.

Jak co roku na wczasach trasa Świnoujście – Basin

22 maja 2021 r. Kielce. Majówka rowerowa z Biskupem Marianem Florczykiem związana z utrwalaniem pamięci Ojca Świętego Jana Pawła II. Trasa wiodła m.in przez Dyminy i Kaczyn. Jadę równo i ostro, raz ukosem, raz prosto, bo ja jestem kielecka cyklistka – nucę piosenkę Jaremy Stępowskiego.

Fot. Jarosław Kubalski/ Radio Kielce

W kwietniu 2020 roku w czasie samotnej przejażdżki rowerowej po Kielcach na wyludnionym rynku spotykam młodą kobietę, która z przejęciem śpiewa ” Życie moje dawne wróć…”

Fot. Aleksander Piekarski/ Echo dnia

Zielonooki, czujny rower podarowany od „niebieskich przyjaciół” poświęcony przez ciemnoskórego Biskupa z Wybrzeża Kości Słoniowej w złocisty dzień 27 lipca 2018 roku przed Kielecką Katedrą.

O słowach, które tworzą świat godności na czystych stronach.

Link do pobrania książki pdf

Skarbnica wspomnień twórczych – m.in. wywiady, spotkania autorskie, recenzje, publikacje.

Moje wpadki nagraniowe i credo życiowe

Kontakt

13 + 8 =