Napisali, powiedzieli...

przemyślenia i dygresje
 

Na rowerze z biskupem

Kielecka poetka Anna Zielińska-Brudek, dawniej oficer prasowy drogówki, zawsze świetnie się czuła w tym szczególnym peletonie. Jej wrażliwa poetycka natura czerpała z bliskości drugiego człowieka, ze zdążania w jednym celu i piękna przyrody, bo czy można pozostać obojętnym na świeżą zieleń łagodnych pasm Gór Świętokrzyskich i wyjątkowo pięknie umajone łąki?

Artykuł z Tygodnika Katolickiego „Niedziela” (pełna treść)

Wiele znanych osób na XVI Rodzinnej Majówce Rowerowej z Kielc d Borkowa. Źródło Echo Dnia, 22 maja 2022r

Pomysłodawca XVI Rodzinnej Majówki Rowerowej z Kielc do Borkowa ks. Biskup Marian Florczyk  rozchwytywany przez wszystkich, znalazł czas na chwilę rozmowy…
Wcale tak poważni nie byliśmy!
Modlitwa w Dyminach pewnie uchroniła mnie od przykrego zdarzenia. Za kilka kilometrów „złapię kapcia”. 
Podziękowanie za godną podziwu organizację rajdu i niezawodny serwis rowerowy. Kilkanaście minut naprawy roweru i dołączyłam do grupy.
Powrót do domu przy szalejącej wichurze. Chwilowy odpoczynek przy kieleckim muralu znanym w całej Polsce.

Spotkanie autorskie w Łagowie

Staram się, żeby moje wiersze „zbłądziły pod strzechy”. Pani Małgorzata Foryś Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Łagowie nie ma wątpliwości, że tak się stanie i …zaprasza mnie na spotkanie autorskie. Sympatycy poezji nie zawiedli. Dziękuję Pani Małgosiu.

https://ms-my.facebook.com/miastoigminalagow/posts/zapraszamy-na-spotkanie-autorskie-z-ann%C4%85-zieli%C5%84sk%C4%85-brudek/4600028250097058/