Stój! POLICJA

 

„Brudny Harry” z Kielc

Policjantka: „mówili na niego Brudny Harry z Kielc”

Czytaj całość -> LINK

Źródło onet.pl

Co kryje las w Zrębinie?

Policjantka: „To był mord. Co kryje las w Zrębinie?”

Czytaj całość -> LINK

Źródło onet.pl

Nie miał wątpliwości, że młoda kobieta nie żyje…

Policjantka: brat zabił siostrę, ojciec tuszował ślady

Czytaj całość -> LINK

Źródło onet.pl

II rocznica katastrofy smoleńskiej

Policjantka: eskortowałam trumnę z ciałem Przemysława Gosiewskiego. Zapamiętam to na zawsze

Czytaj całość -> LINK

Źródło: onet.pl

W czasie mojego dzieciństwa i dorastania to gazeta Świat Młodych była lekturą przenoszącą nas w krainę marzeń. I to do niej zwróciłam się o pomoc w ich spełnieniu. Otrzymałam grzeczną i jasną odpowiedź na moje pytania. Nie mogłam ich urzeczywistnić w tamtym czasie lecz los zgotował mi niespodziankę w tym moim dziecięcym marzeniu wiele lat później. Wszystko to opiszę.

Już od najmłodszych lat tęskniłam za mundurem. Mógł być nawet harcerski, czy konduktorski. Jako dziennikarka „Tygodnika Nadwiślańskiego” trenując strzelanie pod okiem instruktora policyjnego nie wiedziałam, że wkrótce i ja ubiorę się w policyjny mundur.

"Pora na do widzenia" - POLICJA.gov.pl

Dziś po wieloletniej służbie, z mundurem żegna się podinsp. Anna Zielińska – Brudek – policjantka z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, a także poetka, która za swą działalność była nagradzana oraz wielokrotnie doceniana.

Kielecka policjantka przez ostatnie lata przede wszystkim dbała o bezpieczeństwo mieszkańców naszego województwa w ruchu drogowym, m.in.  poprzez liczne podejmowane przez nią działania profilaktyczne. Niejednokrotnie inspirowała, koordynowała i prowadziła różne akcje w zakresie popularyzowania zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego skierowane zarówno do dzieci, młodzieży, dorosłych, jak i osób starszych. Współpracowała w tym czasie z szeregiem instytucji w zakresie zapobiegania i zwalczania przestępczości na drogach.

Oficer Policji w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Kielcach Anna Zielińska-Brudek to również poetka, która wydała cztery tomy poezji: „Gorzkie owoce”, „Tymczasowi”, „W oknie zaufania” oraz „Ugina się dzień”, którego prezentacja obyła się pod koniec stycznia w Kieleckim Centrum Kultury. Trzecie wydanie zostało uhonorowane w Konkursie Literackim im. Stefana Żeromskiego wyróżnieniem „Świętokrzyskiego Kwartalnika Literackiego”. Poetka jest również współredaktorką książek: „Duszpasterstwo Policyjne” oraz „Policjanci wczoraj i dziś”. Jej tekst „W jesienne wykopki zdarzył się cud” ukazał się w książce „Dzień pierwszy. Wspomnienia”, w której 300 osób z kraju i ze świata odtworzyło własne przeżycia o wyborze kardynała Wojtyły na papieża Jana Pawła II. Została również laureatką nagrody Prezydenta Miasta Kielce za osiągnięcia w dziedzinie twórczości, upowszechnianiu i ochrony kultury. Od kilku lat prezentuje swoje wiersze na Warszawskiej Jesieni Poezji. Doceniana jest przez krytyków i odbiorców. Pod koniec 2015 roku Anna Zielińska-Brudek została przyjęta w poczet Związku Literatów Polskich.

Jest autorką „Kolędy od policjantów”, pierwszego takiego utworu w kraju. Pomysłodawcą nagrania i kompozytorem muzyki do kolędy był Romuald Lipko, założyciel Budki Suflera, który tak skomentował jej powstanie „Mamy kolędę naszej Policji. To chyba jedna z pierwszych takich, przywiązanych do godnej szacunku formacji jaką jest policja”.

Dziś policjantka, która swą służbę rozpoczęła w 1991 roku, a od jutra przejdzie na emeryturę, oficjalnie podziękowała wszystkim za współpracę oczywiście swoim wierszem

„Pora na do widzenia”

Lecą już bez uwięzi
Twoje myśli
z pytaniami
o drogowskaz,
inne spojrzenie,
na nowe widoki.
W ciszy się zrodziły
jak największe cuda.

Pora na zmianę,
szepczesz uśmiechem.
Bez kagańca
od wspomnień,
niemych uścisków
na do widzenia.
Jak odnajdziesz się
przy innej pogodzie?

Serdecznie gratulujemy dotychczasowej działalności i życzymy dalszych sukcesów!!!

Opr. MT

Źródło: KWP w Kielcach/ Tomik poezji „Ugina się dzień” Anny Zielińskiej – Brudek
Link: http://swietokrzyska.policja.gov.pl/kie/dzialania-policji/aktualnosci/29616,Pora-na-do-widzenia.html