Anna Zielińska-Brudek

 

Urodziłam się w Bogorii. Pochodzę z Łazisk, małej, malowniczej miejscowości w świętokrzyskiem. Było nas pięcioro rodzeństwa. Pamiętam zapach chleba, który piekła mama, samowar przywieziony przez ojca z byłego Związku Radzieckiego i ciężką pracę na roli.

 

O MNIE, O WAS

W siedzibie Związku Literatów Polskich w Warszawie. Zdjęcie w przejściu i „ po przejściach”. Krzysztof Daukszewicz też jest członkiem ZLP. Chciał mi sporo przekazać...

Z Krzysztofem Daukszewiczem spotkałam się także w Pałacyku Zielińskich w Kielcach. Miałam obawy, czy to upublicznić, ale rozbroiła mnie jego złota myśl a propos atmosfery, która tam panowała – „ Jak uniknąć korków? Przerzucić się z wina na wódkę”

Pałacyk Laszczyków w Kielcach , kiermasz Wielkanocny i wystawa żydowskiego folkloru Agnieszki Dziarmagi. Ten gentelman w kapeluszu, nie należał do wystawy…

Świąteczny akcent Wielkanocny- Palma podarowana przez Beatę Ryń, stała na honorowym miejscu całe święta. Beatę znamy już prawie 25 lat. Pisała także o naszej karczmie

Tokarnia 8 marca 2024r . Uroczyste przyjęcie, doborowe towarzystwo, szlachetne trunki, miła męska obsługa…co jeszcze można chcieć od życia?

Alkohol skraca dystans. Z red. Ewą Okońską nawet bez niego, świetnie się bawimy

Pozujemy przed degustację wina, tak na wszelki wypadek, bo nie wiadomo ile będzie toastów

i co z nami uczynią…

Tokarnia - autentyczny kobiecy luz…

Jednorożec jest symbolem mądrości inteligencji, łagodności etc. W moim wykonaniu różni się trochę od pierwowzoru, ale ambicje ma podobne….Natknęłam się na niego w marcowy, słoneczny dzień w rodzinnych stronach- Łaziskach koło Staszowa (2024)

Osiemnaste lato w Świnoujściu

Nogi w morzu, głowa w szampanie. Oto cała ja!

Wracam z Niemiec, należę do Polski

Jest moc!!! Świnoujście 2023

Miła pogawędka z siostrami wracającymi z plaży

W Szczecinie zwiedzaliśmy wystawę ZLP i Katedrę

Mocne uderzenie w słup graniczny, chciałam powiększyć terytorium Polski

Zielonooki, czujny rower podarowany od „niebieskich przyjaciół” poświęcony przez ciemnoskórego Biskupa z Wybrzeża Kości Słoniowej w złocisty dzień 27 lipca 2018 roku przed Kielecką Katedrą.

 

 

Przed rowerem były konie oraz inne zwierzęta

 

 

 

Na zdjęciu koniki polskie- Krokus i Krogulec. Odwiedzający „Karczmę” przecierali ze zdumienia oczy , że w środku lasu tak może tętnić życie i pomysły. Nadleśnictwo kłuło w oczy.

Krokus choć wychowany w dzikich warunkach rozumiał ciepło jakim był otaczany do samego końca, serce krwawiło przy rozstaniu…

Capi był cudny. Miał złote rogi i kopytka. Wypijał klientom piwo z kufli lub dobierał się do ich posiłków, nie ruszał się nigdzie bez Krokusa. To była wielka przyjaźń…

Pierwsze szlify jeździeckie zdobywałam w Karczmie, w Świnoujściu byłam już „Professional”…

O słowach, które tworzą świat godności na czystych stronach.

Link do pobrania książki pdf

Skarbnica wspomnień twórczych – m.in. wywiady, spotkania autorskie, recenzje, publikacje.

Moje wpadki nagraniowe i credo życiowe

Dziękuję wszystkim odwiedzającym moją stronę autorską.
Piszcie proszę do mnie na adres email

aniabrudek@wp.pl

 

ARCHIWUM

 

 

 

 

 

 

 

 

Rower rzeźbi nogi, koi mózg

 

 

 

 

Bogoria tu się urodziliśmy, a Buczyna była miejscem kulturalnych atrakcji i tak jest do dziś. 26 sierpnia 2021r.

Tego samego dnia odwiedziliśym Staszów. Jest wspomnieniem osobistego dramatu, ale przyjaciele pozostali.

Jak co roku na wczasach trasa Świnoujście – Basin

22 maja 2021 r. Kielce. Majówka rowerowa z Biskupem Marianem Florczykiem związana z utrwalaniem pamięci Ojca Świętego Jana Pawła II. Trasa wiodła m.in przez Dyminy i Kaczyn. Jadę równo i ostro, raz ukosem, raz prosto, bo ja jestem kielecka cyklistka – nucę piosenkę Jaremy Stępowskiego.

Fot. Jarosław Kubalski/ Radio Kielce

W kwietniu 2020 roku w czasie samotnej przejażdżki rowerowej po Kielcach na wyludnionym rynku spotykam młodą kobietę, która z przejęciem śpiewa ” Życie moje dawne wróć…”

Fot. Aleksander Piekarski/ Echo dnia